Akce “Uspávání broučků aneb než zamrzne rybníček” ze dne 17.10.2007

• od

Akce „Uspávání broučků“ měla letos podtitul „Než zamrzne rybníček“. Děti se tentokrát vydaly uspávat sladkovodní rybičky. Sraz byl před mateřskou školkou, kde na děti čekala Chytrolínka společně se skřítkem Střípkem, kteří provázeli děti celou akci. Na školní zahradě děti absolvovaly první disciplínu chytání rybiček. Poté na ně čekalo plnění další disciplíny, a to vodní slalom. Pak již zbýval poslední úkol lepení rybích šupinek. Po úspěšném absolvování všech disciplín děti dostaly odměnu od vodních víl a vydaly se na cestě k rybníčku pod Hrdinčiným kopcem. U rybníčku na děti již čekal vodník. Společně s ním děti zdárně uspaly rybičky v rybníčku. A protože se mezitím setmělo a ochladilo, dostaly děti lampičky, aby si mohly svítit na cestu domů a teplý čaj, ať se zahřejí. A aby nepřišli zkrátka ani rodiče, také jim připravily vodní víly občerstvení. Po krásně stráveném podvečeru se spokojené a nadšené děti s rodiči pomalu ubíraly k domovu. Akce se velmi povedla a již nyní se všichni těší na další.

Tímto patří dík všem, kteří akci organizovali a podíleli se na její přípravě i průběhu.

Fotky z této akce jsou umístěny ve fotogalerii.