Matematické soutěže

Březen je již tradičně ve znamení matematických soutěží. I letošní školní rok nebyl výjimkou. Proběhlo školní kolo celostátní soutěže Matematický klokan, jehož se účastnili žáci 2.- 9. třídy. Soutěžící byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií – Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Řešili 24 testových  úloh, na výběr měli jednu z pěti nabízených možností řešení. Žáci byli moc šikovní, nejlepší z každé kategorie byli odměněni sladkou dobrotou.                                                                   Jen o týden později proběhlo školní kolo Pythagoriády. Soutěž je určena pro žáky 5.-8. ročníku. Žáci řešili 15 zajímavých slovních úloh ve svých kategoriǐch. Úspěšný řešitel je ten, kdo správně vyřeší 9 a více úloh. Letos byly úlohy zaměřeny na hokejové mistrovství světa, což žáky zaujalo. Pět úspěšných řešitelů nás bude v květnu reprezentovat v okresním kole. Všem moc blahopřejeme a věříme, že další ročníky soutěží budou ještě úspěšnější.