Projekt “Pohyb a strava, to je čistá hlava“

Projekt zahrnuje čtyři dny, které jsou naplněny aktivitami z oblasti zdravé výživy (Jsi, co jíš), sportovního vyžití (Je lepší chodit pěšky, netradiční pohybové aktivity) a dopravní výchovy (Jak se chovat v dopravě).                                                                                                                                        První projektový den na naší škole proběhl 10. února v prostorách tělocvičny, kde se do netradičních pohybových aktivit zapojilo šest skupin žáků z prvního i druhého stupně. Žáci si mohli zahrát sporty jako ringo, indiaca, tchoukball, korfbal, kin-ball a ultimate frisbee.                                        Druhý projektový den probíhal 11. února ve třídách a cvičné kuchyňce. Dvě skupiny žáků vypracovávaly pracovní listy o zdravé výživě a následně se aktivně podílely na výrobě pomazánky z mrkve a pórku nebo avokáda, vytvářely chlebíčky s beruškami a oblíbené ovocné špízy. K ochutnání byla špaldová buchta s ořechy, ovesné sušenky, sušené ovoce, ořechy a čerstvě lisovaná šťáva z ovoce a červené řepy. Žáci si z projektového dne odnášeli nejen plná bříška, ale i svačinový box a nápojovou lahev, to vše plné dobrot k ochutnání rodičům.                                                     Další projektové dny se uskuteční v měsíci březnu. Ve čtvrtek 12. března se na polygonu v Ostravě-Přívoze budou žáci jedné třídy zabývat bezpečností v různých dopravních situacích, dopravními značkami a zdravovědou. Za týden ve čtvrtek 19. března v rámci aktivit nordic walking ujdou další dvě skupiny žáků první jarní kilometry s krokoměry na cyklostezce za naší školou. Na další projektové dny se velice těšíme.

IMG_0061                IMG_0583