Uspávání zvířátek ze dne 17.10.2008

Na letošní tradiční akci „Uspávání zvířátek“ děti měly za úkol uspat lesní zvířátka. Sraz byl před mateřskou školkou, kde na děti čekal kocour Matyášek, šašek Vašek a lesní zvířátka, kteří provázeli děti celou akcí. Na školkové zahradě děti objevily ježka schovaného před blížící se zimou v hromadě listí. Poté, co děti ježkovi pomohly zachumlat se do listí co nejlépe, aby nezmrzl, se vydaly na další stanoviště. Tam děti našly na zemi rozprostřený veliký kus papíru. Na něj ztvárnily všechna lesní zvířatka, která znají a vedle čekala červená muchomůrka, které přilepily spadané bílé puntíky. Pak se děti přesunuly na travnatou plochu pod motorestem, kde již byly netrpělivě vyhlíženy veverkami, které děti poprosily, zda by jim pomohly posbírat šišky na zimu a udělat jim velkou zásobu. Když byly veverky spokojené, děti se odebraly na školní zahradu, kde na ně čekal pan myslivec. Ten povyprávěl o lese, zvířatech, jak žijí, čím se živí a pak ještě odpověděl na zvídavé otázky. Poté se děti odebraly za zajícem, který měl pro ně připravený mrkvičkový slalom. Po absolvování všech úkolů byly děti odměněny. Na závěr zazpívaly zvířátkům ukolébavku, aby se jim dobře celou zimu spalo. A protože se mezitím setmělo a ochladilo, dostaly děti lampičky, aby si mohly svítit na cestu domů a teplý čaj pro zahřátí. Po krásně stráveném podvečeru se spokojené a nadšené děti s rodiči pomalu ubíraly k domovu. Akce se velmi povedla a již nyní se všichni těší na další.

Tímto patří dík všem, kteří akci organizovali a podíleli se na její přípravě i průběhu.

Fotky z této akce jsou umístěny ve fotogalerii nebo zde.