Zabloudili či nezabloudili?

• od

Tak na to bychom se rádi zeptali našich šikovných „deváťáků,“ kteří se minulý týden v úterý zúčastnili zábavné televizní soutěže BLUDIŠTĚ, kde porazili družstvo z Havířova a postoupili do dalšího dílu, kde rovněž obhájili své vítězství se ZŠ z Trutnova. Další den už nebyl tak úspěšný jako předchozí den, avšak našemu týmu to nevadilo, neb si odnesl celkem tři krásné „Bludišťáky,“ úsměv, dobrou náladu a energii na páteční „čtvrletku“ z matematiky.

Adri, ty jsi byla kapitánka družstva. Proč si tým vybral zrovna tebe?

Nebojím se před kamerami svůj tým obhajovat. Ostatní se báli jít na vedoucí pozici, tak jsem šla nakonec já.

V čem váš tým nejvíce vynikal?
Ve sportovních disciplínách a vyřešení tajenky.

Jášo, ty jsi někdy zmatkoval v odpovědích na soutěžní otázky. Cítil jsi trému, nebo jsi špatně poslouchal?
No, byl jsem dost vystresovaný, ale nejspíš to bylo kvůli tomu, že jsem moc neposlouchal.

Jakou disciplínu sis nejvíce užil?
Já jsem si nejvíce užil lanovou dráhu. Byla super.

Marťo, teď otázka pro tebe. Skok z několikametrové výšky pro posledního „Bludišťáka“ byl rozhodně adrenalinovým zážitkem. Byl jsi přesvědčen, že ho pro družstvo vybojuješ?
„Tygří skok“ byl pro mě obrovskou výzvou, protože nemám moc rád velké výšky. Přesto jsem byl přesvědčen, že ho pro tým získám.

Co obecenstvo? Fandilo dostatečně, abyste zvítězili?
Obecenstvo mě velmi mile překvapilo. Myslím, že nám celou dobu věřilo. Byl jsem s jejich výkonem spokojený, protože nám fandili opravdu skvěle.

Hani, ty jsi byla v týmu nejlepším házečem „Bludišťáků“ do koše. Myslíš, že to byla jen pouhá náhoda, nebo máš prostě dobrou trefu?
Myslím, že to nebyla náhoda. Prostě mi to jde.

Jako tým jste museli spolu dobře spolupracovat. Fungovalo to tak ve všem?
Tak nejlépe to fungovalo ve sportovních disciplínách, ale i v otázkách nám to docela šlo.

Luďko, ty jsi byla fanoušek týmu, který vše pozoroval z hlediště. Co bylo podle tebe v Bludišti největším zážitkem?
Mým největším zážitkem bylo lanové centrum, hlavně v posledním dílu. Také jsem si mohla zblízka prohlédnout, jak se vlastně točí televizní pořady.

A na závěr. Zabloudili či nezabloudili, paní učitelko?
Vystoupili jsme na špatné autobusové zastávce, avšak díky Davidově navigaci jsme pak pokračovali správným směrem, než pro nás přijelo „bludišťácké“ auto, které nás dopravilo k televiznímu studiu…, takže jsme vlastně jen bloudili, ale nezabloudili.

Televizní záznamy těchto „bludišťáckých“ dílů budou odvysílány na ČT 😀 začátkem března. O konkrétním dni a čase vás budeme informovat. Díly se poté přesouvají do archívu České televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097253859-bludiste/