Záchrana kačera

Děkujeme Míši Vrbatové z IX.B za příkladné chování při záchraně kačera. Postupovala uvážlivě tak, aby chránila své zdraví a zároveň velmi obratně pomohla zraněnému kačerovi z rybníčku ve Velké Polomi.  Tímto také děkujeme paní starostce Ing. Kateřině Honajzrové za pružnou reakci a ochotu osobně řešit vzniklou situaci.

Dne 12. 9. jsem o odpolední pauze ve škole, kolem 12 hodiny, seděla na lavičce u rybníčku a telefonovala s maminkou. Při telefonování jsem zahlédla na druhé straně rybníku kačera, který se snaží dostat na břeh a stále padá zpět do vody. Šla jsem se podívat, co se děje. Zjistila jsem, že kačer se zamotal do rybářské návnady a napíchl se na trojháčky. Okolo šly děti a podržely mi věci, abych mohla kačera vytáhnout. Kačera se mi podařilo dostat z vody. Děti začaly volat paní učitelku. S paní učitelkou jsme šli ke škole a zavolali pana školníka, a zeptali se ho, jestli nemá štípačky. Pan školník  je neměl, tak rychle jel do obchodu. Než se pan školník vrátil, paní učitelka Mihulová zavolala do záchranné stanice a paní starostce. Když se pan školník vrátil, přivezl štípačky a přestřihl trojháčky. Ty se však nepodařilo vytáhnout. Čekali jsme na paní starostku, která odvezla kačera do ostravského útulku, kde jej převzal pán ze záchranné stanice Bartošovice. Nakonec  všechno dobře dopadlo. Kačer se uzdravil a nyní si již užívá svobody.

Michaela Vrbatová IX.B

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.