1. místo v Krajském kole házené

Dne 27.2.2018 se konalo Krajské kolo Sportovní ligy základních škol v házené dívek 7. a 8. tříd ve sportovní hale ABC v Novém Jičíně. Účast v krajském kole byla pro naší školu už tak velkým úspěchem, neboť prokousat se oblastním, okresním kolem v jakékoliv soutěži je vždy velice obtížné!Při každém postupu se kvalita soupeřů zvyšuje tím, že vždy sehrajete těžké zápasy s vítězi jednotlivých kol. Navíc vždy do dalšího kola postupuje jen vítěz daného kola.Krajské kolo bylo tímto pro nás velkou odměnou a musím za sebe říci, že jsem v další postup ani nedoufal.Stal se ale malý zázrak a naše děvčata vybojovala opět 1. místo. Tím se kvalifikovala do předkola Mistrovství České republiky ve školní házené, které se uskuteční v dubnu v Olomouci.

Tento postup se dá označit za historický úspěch naší školy neboť se za celou dobu, kdy se účastníme sportovních soutěží žádnému jinému družstvu takovýto výsledek nepodařil. Chtěl bych tímto vyzdvihnout celé družstvo dívek a poděkovat jim za bojovnost a výbornou reprezentaci naší školy. Jsem překvapen jak se holky sehrály a o to větší radost mám, že zkušené hráčky – Karolína Rajová, Kristina Rajová, Anička Wiaczková předávají své zkušenosti a jdou příkladem holkám, které ještě před 6 týdny nevěděly jak se házená hraje.Tímto všem holkám gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v předkole Mistrovství republiky.

Družstvo tvořily tyto žákyně:

  1. Bára Malíková
  2. Karolína Rajová
  3. Kristina Rajová
  4. Anna Wiaczková
  5. Dominika Pavlů
  6. Barbora Strnadová
  7. Kateřina Konečná
  8. Natálie Bijoková
  9. Vendula Kozyková
  10. Alena Schwarzová

Mgr. Jiří Skiba

 

Zleva: B.Malíková, N.Bijoková, D.Pavlů, K.Konečná, V.Kozyková, A.Schwarzová,Kristina Rajová, Karolína Rajová, B.Strnadová, A.Wiaczková.