Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Geologie naživo: Exkurze do pavilonu prof. Pošepného

Geologie naživo: Exkurze do pavilonu prof. PošepnéhoŽáci 9. ročníků naší školy se na konci února zúčastnili exkurze do Geologického pavilonu prof. Františka Pošepného na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Cílem exkurze bylo seznámit se s geologickými sbírkami a prohloubit si znalosti o minerálech a nerostech.

Po příchodu do pavilonu nás přivítal pan průvodce, který nás provedl rozsáhlými sbírkami hornin, minerálů a zkamenělin. Žáci sledovali exponáty z celého světa, od impozantního dinosaura až po drobné krystaly. Zajímavá byla i interaktivní expozice, kde si žáci mohli vyzkoušet různé geologické aktivity, např. AZ kvíz.

Po úvodní prohlídce se žáci rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina se vrátila do sbírek a zde vyplňovala pracovní listy. Druhá skupina se vydala do učebny, kde se zapojila do zábavných her, které otestovaly jejich znalosti a logické myšlení. Přiřazovali správně názvy minerálů, jejich vlastnosti a výrobky. Vše hravou formou. Nejvíce žáky zaujalo velké dřevěné pexeso s minerály a horninami.

 

Po 30 minutách si obě skupiny vyměnily role, aby si každý mohl vyzkoušet obě aktivity. Všichni si tak odnesli cenné poznatky a zážitky z exkurze do Geologického pavilonu.