Beseda pro žáky – „Energie – budoucnost lidstva“

Žáci osmých a devátých tříd dne 26. 2. absolvovali besedu s odborníky na energetiku, kterou nám zdarma zprostředkovala skupina ČEZ. Tématem byla energie z různých pohledů. Probrali jsme „blackout“, který proběhl 14. 8. 2003 ve Spojených státech. Zaměřili jsme se na světovou spotřebu energie, a také na země, které musí existovat bez elektrické energie. Žáci se zamýšleli, zda dokáží žít bez elektřiny a bez kterých spotřebičů by se obešli. Překvapivě by dokázali žít bez žehličky a televize, počítač by si vzít nenechali. Zopakovali jsme si obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie a elektrárny, které se vyskytují v ČR. Pro zajímavost si žáci vyzkoušeli měřit radioaktivitu a práci s fotovoltaickými články. Beseda byla velmi poučná, a pokud bude mít některý z našich žáků štěstí ve fotosoutěži, kterou společnost pořádá, může vyhrát velmi zajímavé ceny. Držíme palce!

Mgr. A.Slováková