Činnost PAPRSKU

SOUSTŘEDĚNÍ
V první polovině října se konalo již tradiční soustředění pěveckého sboru PAPRSEK v Bohušově na Osoblažsku. Zúčastnilo se jej rekordní počet dětí – 24, což sice bylo poněkud organizačně náročnější, ale opět velice úspěšné. Děti odvedly kus poctivé práce při nácviku nového repertoáru a užily si tři dny v přírodě.

KONCERT NA PUSTKOVCI
21. října jsme vystoupili s pěveckým sborem PAPRSEK v Domě s pečovatelskou službou v Ostravě – Pustkovci. Koncerty v tomto zařízení jsou již tradicí a mnozí posluchači na nás chodí pravidelně, některé děti znají jménem a velice se na nás těší. I tentokrát tu zavládla velice přátelská atmoséra a při provedení některých písniček se objevily i slzy dojetí. Tentokrát jsme naše vystoupení zpestřili tanečním vystoupením děvčat ze 6. tříd a Michal Škrobánek přečetl příběh z knihy Z deníku kocoura Modroočka. Vystoupení bylo tak úspěšné, že jsme ihned dostali nabídku na koncert v domech sociálních služeb.

KONCERT V DOMECH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB OSTRAVA – PRŮBĚŽNÁ
Na základě velice úspěšného vystoupení minulý měsíc byl náš sbor pozván, aby vystoupil v novém velice moderním areálu domů sociálních služeb v Ostravě – Průběžné. Program jsme měli stejný jako minulý měsíc a opět jsme sklidili mnoho pochval a uznání. Sólistka Jana Máchová zazpívala tak hezky, že jsme museli píseň opakovat. Opakoval i Michal Škrobánek skladbu na varhany. Velice chválím i Dominiku Dudášovou za sólový pěvecký výkon a Václava Vidličku za rytmický doprovod a moderování celého koncertu.
Mgr. Jitka Švidrnochová, učitelka Hv a sbormistryně Paprsku