Cyklistické závody v POLSKU

Ve dnech 15. -16. 6. 2011 se konal zájezd do Polska.

Tentokrát vyjeli vybraní žáci naší školy navštívit žáky partnerské školy do polských Naczeslawic, kde se zúčastnili cyklistických závodů.

První den žáci bezpečně dorazili na místo, seznámili se s Poláky, a protože bylo krásné počasí, vydali se na 30km dlouhou projížďku skrz okolní vesnice, během níž plnili řadu úkolů. Jelikož tyto úkoly plnili v promíchaných družstvech, tak české i polské děti musely mezi sebou najít společnou řeč, domluvit se a vzájemně si naslouchat a pomáhat si.

Po vydařeném výletu se všichni přesunuli do areálu školy, kde si postavili stany a zahráli si spolu různé míčové hry. Na večerním programu nesměl chybět táborák, u kterého se zpívalo, opékalo a hrálo, a také tady panovala skvělá atmosféra.

Po klidné noci strávené ve stanech se všichni probudili do dalšího dne a čekalo je to nejdůležitější-cyklistický závod. Toho se zúčastnily kromě českých a polských žáků také děti z okolí, proto zde byla velmi vysoká účast. Dobře připravenou dráhu si tedy projeli všichni závodníci s velkým odhodláním a touhou po vítězství, a to v kategoriích mladší a starší dívky a chlapci, a nechyběl ani štafetový závod.

Po skončení závodu přišlo na řadu závěrečné vyhodnocení. Ti nejlepší závodníci získali medaile a diplomy, ale zklamaný neodešel nikdo. Na každého účastníka totiž čekal dárek z velké závěrečné tomboly, která byla příjemnou tečkou za poslední česko-polskou aktivitou tohoto školního roku.

 Úspěšní závodníci naší školy:

    Dívky: 2. místo – Markéta Kubínová

             3. místo – Nikola Glogarová

             4. místo – Veronika Hrubá  

Chlapci:  3. místo – Patrik Kučera

                5. místo – Václav Vidlička

     

Štafetový závod: 1. místo – družstvo dívek

                                             (N.Glogarová, K.Tylečková, L.Stavinohová, M.Hrdinová, M.Bazárová)