Lyžařský a snowboardový výcvik

Datum: 20. 1. – 25. 1. 2008
Místo: Horní Bečva

Vedoucí kurzu: Mgr. Jitka Švidrnochová
Instruktoři: Mgr. Tomáš Olivka
Mgr. Jan Šrajer
Mgr. Věra Zděblová
Zdravotnice: Magdalena Gorpielová

Žáci byli ubytováni v horské chatě UNIGEO, která vyhovovala všem hygienickým a bezpečnostním normám, stanoveným pro konání LV. K dispozici byly pokoje 2 – 5 lůžkové, WC a sprchy na patře, jídelna, společenská místnost pro přednášky a večerní program, herna se stolním tenisem, lyžárna a bar.
Strava byla zajištěna formou plné penze, čaj jsme měli k dispozici po celý den, v průběhu večera si mohl ještě každý volně vzít pečivo, máslo, sýr, džem nebo nutelu.
LV se zúčastnilo 43 dětí, 3 lyžařští instruktoři , 1 instruktor pro snowboard a zdravotnice.
Děti byly rozděleny do 4 družstev: 1. snowboard
2. začátečníci
3. chlapci
4. děvčata
Ačkoli nám v prvních dnech počasí nepřálo a sněhové podmínky byly více než špatné, podařilo se zajistit výuku na lyžích a snowboardu v plném rozsahu. Nejprve jsme docházeli na Sachovu Studánku – jediného střediska v okolí, které se svým dostatečně uměle zasněženým svahem bylo v provozu. Lyžařské vybavení jsme dětem vozili dodávkou. V dalších dnech se již dalo lyžovat v pro nás nejbližším areálu Rališka, který má od letošního roku v provozu sedačkovou lanovku, čímž se zkrátily čekací doby na minimum a děti mohly absolvovat mnohem více jízd, než v předchozích letech. Ve středu konečně klesla teplota a začalo sněžit.
Sněhové podmínky bohužel letos nedovolily zabezpečit výcvik na běžkách.
Přístup žáků k výcviku považuji za příkladný, bezproblémový, všichni se ukázněně zapojili do výuky. Začátečníci se naučili ovládat jízdu v obloucích, na vleku i lanovce a všichni dokázali sjet bezpečně celý svah.. Pokročilí lyžaři měli možnost zkoušet technicky náročnější jízdu, synchronní lyžování, i skoky. Snowboardisté rovněž zvládli techniku jízdy.
Ve čtvrtek se konal závod všestrannosti.
Výsledky: děvčata chlapci snowboard
1. Aneta Novotná 1. Tadeáš Dyntar 1. Tomáš Vašek
2. Míša Špaková 2. Lukáš Ševčík 2. Lukáš Pink
3. Lucie Kadulová 3. Jan Výtisk 3. Markéta Tešnarová

Děti si připravovaly zábavný program, poslední večer proběhla soutěž masek.
Během pobytu se uskutečnil turnaj ve stolním tenisu.
Výsledky: 1. Tadeáš Dyntar
2. Adam Kotula
3. Lukáš Pink

Poděkování patří všem instruktorům a zdravotnici za jejich obětavou práci na chatě i na svahu.

Ve Velké Polomi dne 27.1.2008 Mgr. Jitka Švidrnochová