Lyžařský výcvik 2017

I v letošním školním roce se v týdnu od 13.  -17. 2. konal lyžařský výcvik, kterého se letos zúčastnili žáci 7. a 8. tříd.  Tento rok jsme se vypravili do Malenovic na chatu P. O. M. A. Počasí nám přálo, téměř celou dobu svítilo sluníčko a sněhu byl také dostatek. Kromě lyžování nebo jízdy na snowboardu, si všichni užili spoustu zábavy během společných večerů, kdy probíhala módní přehlídka, diskotéka či zábavné hry. Velmi zajímavá byla přednáška o chování na horách, která byla spojená s praktickou ukázkou toho, jak se chovat při zavalení lavinou. Pod sněhem nejprve skončil pan ředitel a poté také paní učitelky a někteří žáci. Všichni se shodli na tom, že zavalení sněhem nebylo příjemné a vyvolávalo pocity úzkosti, i přesto, že se vše odehrávalo pod dohledem zkušených záchranářů – těm děkujeme za to, že nám věnovali svůj čas. Předposlední den se konaly závody na lyžích a na snowboardu, ceny nám věnovaly firmy Woox a Doke, za což jim patří poděkování.  Věříme, že si všichni „lyžák“ užili, poznali své spolužáky a kamarády ze školy z jiného pohledu a hlavně si odnesli spoustu zážitků.