Pokus o světový rekord

hrabynŽáci 7.A třídy se zúčastnili celostátního pokusu o světový rekord v počtu znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů. Pokus organizovala Agentura Dobrý den Pelhřimov s.r.o. a společnost EKO-KOM. Termín ukončení výroby byl 15. 11. 2010 – do té doby jsme vytvořili znaky čtyř obcí – Velké Polomi, Hrabyně, Čavisova a Dolní Lhoty.
35 vybraných znaků z každého kraje bude vystaveno na krajské výstavě v Ostravě a některé z nich i na veletrhu GO a REGIONTOUR 2010 v Brně. Naše škola byla natolik úspěšná, že znak obce Hrabyně byl vybrán na obě tyto výstavy. Všechny vytvořené znaky je možné si prohlédnout na stránkách www.znakymestaobci.cz.
Světový rekord se podařilo uskutečnit – bylo vytvořeno více než 979 znaků. Bude zapsán do České knihy rekordů III., jejíž výtisk naše škola obdrží v průběhu roku 2011. Všechny čtyři znaky si můžete prohlédnout v sobotu 27. 11. 2010 na Dni otevřených dveří přímo ve škole, po tomto datu již bude znak Hrabyně zapůjčen na výstavy.