NOVINKY

 • (bez názvu)
  Přejeme všem krásné prázdniny plné zážitků.
 • T – Mobile Olympijský běh

  Dne 21.6. proběhl na naší škole T-Mobile Olympijský běh. Akcí si připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. Na olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

  Běhu se zúčastnily děti z mateřské školky, které běžely 60 m, žáci prvního stupně, kteří běželi jedno kolo kolem fotbalového hřiště což je asi 300m a žáci druhého stupně běželi dvě kola tedy kolem 600 m.  Žáci třídy 7.C si připravili pro všechny úvodní představení olympijských her a zahájení běhu.

  Všechny děti se úkolu zhostily výborně, vzájemně se povzbuzovaly a všichni jedno kolo zvládli. I paní učitelky z prvního stupně a pan učitel se zapojili a povzbudily své děti. Děti z mateřské školky jako správní závodníci byli vybaveni startovními čísly a při povelu start vyběhli jako blesk na svých 60m. A některé jejich časy byly velmi rychlé. Žáci druhého stupně se poprali s dvěmi koly se ctí a povzbuzování jejich spolužáků jim moc pomohlo.

  Všechny děti byly odměněny medailí, diplomem a malou raw tyčinkou. Nejlepší či nejrychlejší běžce jsme odměnili malými odměnami a vyhlásili výsledky.

  Den se povedl, počasí nám vyšlo a moc jsme si to užili.

 • První republika

  První republika je název a zároveň okruh témat prvního ročníku dějepisné soutěže pro žáky našich devátých tříd. Zápolení o nejlepšího historika školy se konalo v symbolické datum 6. 6. Soutěžící museli prokázat nejen základní znalosti, které nabyli při vyučování. Otázky prověřily jejich komplexní znalost tohoto historického období. Posuďte sami zde.

  A kdo nakonec vystoupil na pomyslné stupně vítězů? Nejlépe proplul nástrahami šedesátiminutového testu Patrik Curylo z IX.C. O jediný bod za ním skončil Tomáš Filipčík z IX.A, třetí místo obsadil Šimon Krátký z IX.B.

  Všem soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za účast a přejeme hodně zábavy a poučení při dalším setkávání s historií.

  Libor Škop

 • Školní laboratoř

  25. května jsem se společně s dalšími spolužáky zúčastnila chemického dne pro budoucí prvňáčky. Na začátku jsme byli všichni tak trochu nervózní, ale zároveň natěšení na to, jak to celé bude probíhat. Každý z nás měl roli buď vědce nebo průvodce. Celým programem také děti provázeli dva speciální (ne)profesionální chemici, kteří si pro děti připravili vtipné scénky jak na úvod, tak závěr jejich návštěvy. Jako jeden z vědců jsem měla své stanoviště. Děti si u mě na papírový talíř vytvořily stádia motýla z těstovin. Jako první měly za úkol vybarvit si větev s listy, které už byly předem předkreslené na papírových talířích, poté jsme společně přiřadili těstoviny podle tvaru k jednotlivým stadiím a nakonec jsem jim tam všechny těstoviny přilepila lepicí pistolí. Aby ale měli talíř kompletní, musely si na jiném stanovišti dobarvit motýla, který už byl předem obarvený řepou a červeným zelím. Na něho poté kapaly například ocet nebo jedlou sodu, což udělalo, že se motýlovi měnily barvy. Už hotového motýla pak přinesly ke mně, kde jsem jim ho přilepila na lístek poslední fáze vývoje. Během dopoledne skupinky navštívily ještě další tři stanoviště. Pokus, co děti hodně bavil, byla Nenewtonovská kapalina složená ze škrobu a vody. Dále si vyrobily lávovou lampu pomocí oleje a šumivých tablet a jako poslední se pokusily nafouknout balónek bez použití dechu. Po dokončení všech stanovišť nás čekal závěrečný pokus s hořící rukou našich (ne)profesionálních chemiků, který udělal na děti velký dojem. Po předání malých odměn a diplomů nám už nezbývalo nic jiného, než se s dětmi rozloučit a popřát, ať se jim po prázdninách ve škole líbí. Nakonec se vše povedlo a myslím si, že jak děti, tak my jsme si celé dopoledne užili.

                                                                                                                 Simona Rožková 9.C

                                                                                                                        

 • Fotbalový turnaj

  V květnu se naši žáci zúčastnili turnaje ve fotbale mezi školami.

  Ve dnech 19. a 20.5. se turnaje zúčastnili kluci 8. a 9. tříd. První den byl postupový a druhý den již finále nejlepších škol a boj o medaile. Kluci bojovali výborně a se ctí a i když kluci nevybojovali medailové pozice, zapsali jsme se jako škola, se kterou se musí počítat a být ve střehu. Turnaje se zúčastnili tito žáci: Daniel Válek, Jiří Filipčík, Samuel Šumný, Matěj Majling, Michal Bolek, Dušan Vojtek, Tomáš Kabeš, Tomáš Filipčík, Vít Pleva, Michal Barilič.

  Dne 2.5. se konal turnaj pro chlapce 6. a 7. třídy. Tentokrát se hrálo vše v jeden den. Opět jsme nevybojovali medailové pozice, ale kluci hráli velmi dobře a statečně a také dali o sobě vědět, že se s nimi musí počítat.

  Turnaje se zúčastnili: Antonín Výtisk, Robert Richter, Dominik Jahn, Matyáš Sobek, Michal Bakeš, František Galdia, Pavel Kudela, Jakub Chalachan, Jakub Čížek, Patrik Klobouk a Dominik Schwarz

  Všem chlapcům moc děkujeme za reprezentaci školy !!