Projektové dny na 1. stupni ZŠ

V minulých dnech proběhla na prvním stupni ZŠ projektová výuka věnovaná tématu ukončení 2. světové války.Pro naše děti je období 2. světové války již vzdálená historie a my jsme se snažili přiblížit jim toto období v přijatelné formě. Žáci si prošli Velkou Polom, měli možnost porovnat si některá místa v obci s dobovými fotografiemi z válečného období. Někteří se vydali navštívit pomníček letců v lese poblíž Dobroslavic. Žáci 3.,4. a 5. třídy si mohli prohlédnout  expozici Slezského muzea – Památník v Hrabyni a také se proběhli lipovou alejí k parkovišti vedle památníku, kde jsou umístěna vozidla, která sloužila během války v pozemních bojích. Někteří se snažili  prozkoumat vozidla z blízka, jiní si psali poznámky do bloků. Dalším místem, které děti navštívily byla opevnění v Darkovičkách. Poznatky děti ve škole zpracovaly ve výtvarné podobě.

 IMG_0054