Projektový den “Den jazyků” – tř. 1.A

Tř. učitelka: Mgr. Marcela Strnadová

Ostrava – nejbližší město od naší obce Velká Polom.
V Ostravě jsme byli 26. září 2007 s naší paní učitelkou. Největší zážitek jsme měli z vyhlídkové věže Nové radnice. V Komenského sadech jsme skládali písmenka z kaštanů a také puzzle města Ostravy. Oba úkoly se nám velmi zdařily, jak se nakonec sami můžete přesvědčit z fotografií, na kterých je vidět i naše skvělá nálada.

Sydney – je nejvzdálenějším městem od naší obce. Tady se teprve chystáme (třeba s rodiči na dovolenou) a šetříme na cestu! Taky se budeme pravidelně učit anglicky, abychom rozuměli místním lidem. Obrázky města Sydney, zvířata a věci či potřeby, které zdejší lidé používají v běžném životě, nám donesla paní učitelka ukázat a máme je vystaveny ve třídě.

Ohlasy kamarádů na náš společný výlet:
„Byla to výška, trochu jsem se bál, ale moc se mi to líbilo.“
„V noci se mi o výletě zdálo a nemohla jsem usnout.“
„Překvapilo mě, jak je z výšky všechno malé.“
„Těším se na další výlet se svou třídou a na jízdu autobusem.“