Putování za Karlem IV. – 3. třídy

Putování za Karlem IV.  –    3. třídy

Naše děti 3. tříd se těšily na dlouho plánovaný výlet do Prahy a na Karlštejn. Čekal je jiný program než na starší žáky z 5.,7. a 8. tříd, jiné ubytování, jiné zážitky. Naše skupina zahrnovala 26 dětí, šest statečných rodičů  a dvě učitelky.                                                                                                   V Praze jsme se rozdělili, žáci 3.A šli s p. učitelkou a rodiči na prohlídku pražských památek založených Karlem IV. Třída 3.B pokračovala vlakem do Zadní Třebaně, kde se ubytovali v chatkách v kempu na břehu Berounky. Velkou zkouškou pro nás byly chladné noci v dřevěných chatkách, ale my jsme si oblékli více vrstev a statečně jsme to všichni zvládli, nestěžovali si a vyspali jsme se do teplejšího dne. Čekala nás pěší výprava na hrad Karlštejn. Vyrazili jsme v deset hodin a po třech kilometrech chůze nás čekal úžasný pohled na majestátní hrad. V rámci naší prohlídky jsme viděli některé prostory Císařského paláce s ložnicí Karla IV., audienční sál s částečně původním dřevěným obložením, sál s obrazy našich předků a další prostory Mariánské věže. Zde jsme také viděli kopii Svatováclavské koruny, kterou Karel IV. uschoval spolu s dalšími klenoty a relikviemi právě na Karlštejně. Prošli jsme se ještě po hradních schodech a nádvořích, nafotili jsme spoustu fotek a vypravili jsme se zpátky do kempu. Rodiče nám připravili po večeři ohniště a děti si mohly jako bonus ještě opéci párek. Z další chladné noci jsme se probudili do slunečného rána a začali jsme se balit na cestu domů. Skupina z 3.A vyrazila z kempu brzy ráno do Prahy na výstavu Titanic, my ostatní jsme jeli později a i když jsme to neměli v plánu, také jsme se prošli po Václavském náměstí, kolem orloje a dále uličkami Nového města pražského až na Karlův most. Všichni jsme si na chvíli užili turisty obleženého krásného historického centra Prahy.

Mnohokrát děkujeme rodičům dětí z našich třetích tříd – paní Koutné, paní Fialové, paní Majlingové, panu Hruzíkoví, panu Florkovi a panu Hrbáčovi, že s námi na výlet jeli a pomohli nám postarat se o děti a zvládnout zdárně celý průběh výletu .

DSC01932