Výukový program – Svět minerálů

Během února a března jsme navštívili Geologický pavilon prof. F. Pošepného na VŠB-TUO.  Ať už pěšky nebo autobusem, všichni žáci v pořádku dorazili do pavilonu. V učebně nám k tomu paní průvodkyně řekla jen základy a jak to bude probíhat, za tu stručnost opravdu děkujeme. Pak už naše kroky mířili k vitrínám s „kamením“. V druhém patře jsme se zastavili jen krátce, a to na velkou kostru T-Rexe, pár trilobitů, korálů a tak dále. Ve třetím patře nás čekalo povídání o minerálech, což byl náš hlavní program. Paní nám o tom vždy něco řekla a my si to pěkně všechno prohlídli. Naši pozornost upoutal i diamant, ale paradoxně více nás zaujaly například sulfidy, které byly svým vzhledem o dost zajímavější. Po prohlédnutí všeho, co bylo v plánu, jsme se přesunuli do místnosti s hrami a aktivitami, které měly ověřit naši pozornost. Všechno přiřazování, ať už vlastností nebo jmen, jsme zvládli, a to byl konec našeho programu. I když to možná nebyl výlet, který bychom si po téměř dvou letech distanční výuky představovali, tak přijímáme cokoli, kde strávíme čas spolu a na jiném místě, než jsou naše třídy. Za možnost se zde podívat a něco nového se naučit, děkujeme.

Simona Rožková  9.C