Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > SCIENCE MULTIPLE FIGHT …. aneb vědecký víceboj

SCIENCE MULTIPLE FIGHT …. aneb vědecký víceboj25. 10. 2023 jsme pro žáky 7. ročníku realizovali projektový den. Naším cílem bylo propojit informace a dovednosti získané v hodinách informatiky, fyziky a tělesné výchovy.

 

Žáci se v informatice učili tvořit tabulky v excelu pro zápis výsledků a vložit funkce pro jejich vyhodnocení. Ve fyzice se věnovali měření délek a času. Tyto získané znalosti a dovednosti  uplatnili v rámci projektového dne, protože vystupovali  jak v roli rozhodčích, tak v roli sportovců. Správně výkony změřit, zapsat je ve správném tvaru a do správného řádku, byla výzva. V tělocvičně a ve sportovní hale absolvovali žáci 6 disciplín olympijského odznaku všestrannosti. Sedmáci si tak mohli uvědomit, co obnáší organizace sportovní akce, jak zodpovědná je práce rozhodčího, jak důležitá je efektivní komunikace, smysl pro přesnost a dotažení úkolu do zdárného konce.

 

Na závěr se zájemci výborně zhostili role moderátorů, slavnostně vyhlásili nejvšestrannější sportovce a předali diplomy, které vytvořili ve výtvarné výchově. Absolutní vítězové (Sára Ella Lešová, Radovan Křivý a Michal Havelka) obdrželi batůžek od společnosti ZK Design a.s. Ostatní na stupních vítězů dostali malou pozornost od SRPŠ. Děkujeme!

 

Věříme, že si takto prakticky nastavený den sedmáci užili!

Hana Mihulová a další nadšení učitelé