Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Škola nás baví

Škola nás baví

Před třemi lety vznikl nápad založit v Základní škole a Mateřské škole Velká Polom školní parlament. Zástupci žáků z jednotlivých tříd se jednou měsíčně scházejí a řeší veškeré problémy, které je ve škole potkávají, vymýšlejí akce pro své spolužáky, jak sportovní tak kulturní.
Parlament se domluvil, že měsíc únor bude ve znamení filmových kostýmů. Všichni žáci mohou každý pátek přijít do školy v kostýmu podle daného tématu. Prvním uvítacím pátkem byly pohádkové postavy z českých večerníčků. Po škole chodila víla Amálka, Červená Karkulka, Pat a Mat, Křemílek s Vochomůrkou a nesměl chybět ani Večerníček s papírovou čepicí.
V dalších týdnech zaplnily školu postavy ze světa Disney a bytosti ze světa Harryho Pottera, následovat bude téma hororové.
Poslední pátek je teprve před námi, ale už teď víme, že bude naprosto super!!! Budeme škola plná super hrdinů!