Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Na Kopečku Horní Lhota > O mateřské škole > Nadstandardní a jiné aktivity v naší školce

Nadstandardní a jiné aktivity v naší školceDen s knížkou nebo hračkový den

Někdy vyhlásíme den s knížkou nebo hračkový den. Ten den si děti přinesou do školky svou oblíbenou hračku nebo knihu. Knihy si prohlédneme, z některé si přečteme úryvek. Pokud mezi nimi najdeme nějakou hodně zajímavou, využijeme ji při další práci s dětmi.

Systém práce s heterogenní skupinou

Ačkoli jsme školka jednotřídní se smíšenou skupinou dětí, snažíme se nabízet dětem i činnosti v menších homogenních skupinách. Jde to v době, kdy se učitelky právě překrývají, tedy v době 9.30-11.45hod.

Můžeme děti dělit dle potřeby u řízených činností, při nácviku sebeobslužných činností, při upevňování hygienických návyků v umývárně atd. Děti si dělíme podle věku do dvou skupin, které jsme pojmenovaly: Koblížci děti 2 až 4leté a Lišáci děti 5 až 6leté.

Pracujeme s dětmi také individuálně, nebo je dělíme do dvojic nebo více menších skupin. Podporujeme tak jejich soustředění, pozornost, touhu prosadit se, ale i schopnost podřídit se a samozřejmě také spolupracovat.

Projekt „Domečku, kdo v tobě bydlí“

Byl zahájen v roce 2018/2019. Jde nám v něm především o to, aby se děti seznámily prostřednictvím přímé ukázky a prožitku s něčím novým, a také o navázání užší spolupráce s rodinami našich dětí a i s dalšími rodinami a spolky v Horní Lhotě. V základu jde vlastně o „návštěvy“, kde bychom si prohlédli např. něčí zahradu s ovocem a zeleninou, garáž, dílnu, dvorek s domácími zvířaty, chovatelskou stanici atd. Součástí projektu jsou samozřejmě i jakékoli další formy spolupráce, pomoc škole, sponzorství atd. Pro ty, kteří se zapojí do projektu, máme připravenou odměnu- visačku s domečkem, který děti samy vyrobily.

Zdravé narozeniny

Zdravá oslava narozenin v MŠ probíhá už pátým rokem. Když má dítě narozeniny, přinese dětem do školky něco zdravého. Většinou je to ovoce nebo zelenina, někdy džus, sušené ovoce, oříšky atd. S oslavencem si zatančíme v kroužku na Narozeninovou písničku, popřejeme mu, předáme drobný dáreček a potom připravíme zdravý piknik. Podporujeme tak u dětí konzumaci zdravých potravin, učíme je přemýšlet nad tím co je a co není zdravé.