Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Mateřská škola Velká Polom > O mateřské škole > Nadstandardní aktivity v naší MŠ

Nadstandardní aktivity v naší MŠAngličtina – každé pondělí od 15.45 – 16.15 hod. pod vedením lektorky Mgr. Markéty Simandlové

Logohrátky – každou úterý od 15.45 – 16.15 hod.  pod vedením klinické logopedky Mgr. Veroniky Bakešové

Metoda dobrého startu - každý čtvrtek od 6.40 - 7.15 pod vedením paní učitelky Bc. Heleny Dvořáčkové a Mgr. Martiny Boleslavské

Plavání pro předškoláky - březen 2024 - červen 2024

Projektové dny  ve spolupráci se ZŠ „ Šikovné ručičky“

Již několikátý rok pořádáme s učiteli a žáky druhého stupně ZŠ společné projektové dny v dílnách ZŠ. Projekt s názvem “ Šikovné ručičky“ je zaměřen na výrobu společných výrobků z různých materiálů jako papír, dřevo, látky a jiné. Děti se učí novým postupům, seznamují se s prostředím dílen a jejich vybavením. Vede děti k tvůrčímu tvoření, rozvíjení jemné motoriky, vytváří se vztahy se staršími spolužáky. Starší děti vedou mladší k bezpečnosti, pomáhají jim s výrobou, motivují je. Vytvořený výrobek si děti z MŠ odnášejí domů. Projektový den míváme většinou 5x za školní rok, vždy po domluvě s učiteli druhého stupně ZŠ.

Projektový den „ Malý chemik“

Jednou ročně společně s učiteli chemie a žáky druhého stupně ZŠ pořádáme projektový den s názvem „ Malý chemik“. Děti za spolupráce starších žáků provádějí pokusy v chemické učebně ZŠ. Seznámí se s prostředím chemické laboratoře, jejím vybavením, s tím, jak mohou jednotlivé prvky reagovat s jinými. Děti vždy pracují pouze s bezpečným materiálem a jsou poučeny předem o bezpečnosti chování během projektu.

Projektový den ve spolupráci se ZŠ „ Předškoláci na zkušené“

Již tradičně pořádáme s učitelkami prvního stupně projektový den „ Předškoláci na zkušené“.Po domluvě s jednotlivými učitelkami trvá projekt  den nebo i více dnů. Děti navštěvují ZŠ vždy dopoledne .  Projekt  je zaměřen na předškolní přípravu dětí, které budou v následujícím školním roce navštěvovat první třídu. Vede je vždy učitelka, která je bude v první třídě učit. Děti se seznámí s prostředím školy, družiny a hlavně s prostředím třídy. Vyzkouší si, jak takový výuka vypadá a co je čeká. Cílem projektu je připravit děti  hravou formou na vstup do základní školy, navázání komunikace s dětmi a jejich budoucí učitelkou a s prostředím ZŠ.

Letní olympiáda

Další naše spolupráce se ZŠ je společné uspořádání letní olympiády v červnu na školní zahradě. Děti všech věkových kategorií od nejmladších v MŠ po nejstarší v ZŠ plní sportovní úkoly na stanovištích. Vyzkouší si  dispiclíny letních olympijských her jako skok do dálky, skok do výšky, hod kriketovým míčkem, běh na kratší i dlouhou vzdálenost a jiné. Děti spolupracují, je jim vždy určen mentor- starší kamarád, který se o mladšího po dobu olympiády stará. Projekt je zaměřen na rozvíjení zdravého životní stylu, chce vést děti k lásce ke sportu a rozvíjí u nejmladších hrubou motoriku.

Hračkový den

Jednou za dva měsíce pořádáme v jednotlivých třídách „Hračkový den“. V tento den si mohou děti přinést hračky ze svých dětských pokojíčků, pochlubit se a pohrát si dopoledne se svými hračkami a kamarády.Hračky by neměly být příliš malinké, ani příliš velké. Paní učitelky uvítají i hračky, které nejsou zvukové.

Poznáváme okolí naší vesnice

Během měsíce května a června pořádáme pěší túry s dětmi do okolí naší vesnice. Navštěvujeme blízké lesy, ale i vesnice, kde navštěvujeme kamarády z okolní školek. Cíle akce je nejen poznat okolní přírodu, její krásu, která nás obklopuje, ale také vést děti k delším procházkám a turistice jako takové.

Akce se Zapsaným Spolkem

Od září do června pořádáme společně se Zapsaným Spolkem při MŠ odpolední akce pro rodiče a děti:

 • Drakiáda
 • Halloween
 • Uspávání broučků
 • Adventní dílničky
 • Maškarní ples
 • Vítání jara
 • Velikonoční dílničky
 • Čarodějnický den
 • Sportovní den
 • Dětský den
 • Rozloučení s předškoláky